Czy warto zadzierać z mafią?

Cora Reilly to jedna z moich ulubionych autorek, jeśli chodzi o literaturę obyczajową. Zawsze chętnie sięgam po jej książki, gdyż zwyczajnie są mi one bliskie. Kilka dni temu skończyłam czytać powieść pt. Złamana duma od Tania Książka i powiem szczerze, że zrobiła ona na mnie spore wrażenie. Dawno już żadna lektura tak mocno nie przypadła mi do gustu. Czytało mi się całość naprawdę szybko i przyjemnie. Ta pozycja jest trzecim tomem serii “Camorra Chronicles”, więc tym chętniej wzięłam się za lekturę, gdyż znane mi były dwie poprzednie części.

Mafijne sekrety

Złamana duma” to książka, która opisuje życie dwóch rodzin mafijnych. Remo jest osobą bezwzględną, która w mafii trudni się przede wszystkim eliminacją wrogów. Jest to osoba do szpiku zła, która postanowi zemścić się na swoim przeciwniku. Zrobi to w naprawdę niebezpieczny sposób. Postanowi porwać siostrzenicę mężczyzny – Serafinę – która będzie zmierzała na swój ślub. Kobieta będzie tym faktem przerażona, ale nie pozwoli Remo na to, aby ją zniszczył. Stawi mu opór i będzie o siebie walczyć. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Naprawdę warto.

Czy zemsta zawsze jest słodka?

Jestem na świeżo po przeczytaniu tej powieści i odnoszę wrażenie, że jest to najlepszy tom z całej serii. Autorka za każdym razem, z kolejną książką, zaskakuje mnie coraz bardziej. Fabuła w powieści była świetnie wymyślona, przemyślana i spójna. Duże wrażenie zrobiła na mnie kreacja bohaterów, którzy byli barwni, pełni przeróżnych cech charakteru. Szczególnie przypadła mi do gustu Serafina, która była naprawdę silną, wiedzącą czego chce, kobietą. Mocno zaskoczyło mnie zakończenie tej lektury, ale dało mi ono również nadzieję na to, że będzie jeszcze co najmniej jedna część serii. Jeśli szukacie mocnej, dobrze napisanej książki o mafijnym zabarwieniu, to koniecznie dajcie szansę tej autorce. Zapewniam, że nie zawiedziecie się, a spędzicie przyjemnie czas.